Przedmiotem projektu był zakup przemysłowej maszyny hafciarskiej wraz zestawem do haftu na czapkach oraz aktualizacja oprogramowania. Wynikało to z potrzeby rozwoju firmy w kierunku wykonywania haftu i jego profesjonalnego projektowania.
Jest to coraz bardziej popularna technika zdobienia i znakowania tekstyliów, zwłaszcza odzieży (podkoszulki, bluzy, kurtki, czapki, spodnie, spódnice, suknie, fartuchy itp.) Jednocześnie, w naszym regionie, pozwala na nowoczesną formę kontynuowania tradycji haftu, szerszego propagowania regionalnego wzornictwa, kreowania mody „a la pienińskiej” czy „a la góralskiej”.
Celem projektu było zwiększenie dochodu firmy i stworzenie miejsca pracy.
Projekt został zrealizowany w roku 2010. Wniosek, złożony za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Leader Gorce-Pieniny, przeszedł pomyślnie wszystkie etapy weryfikacji i został zakwalifikowany do wsparcia.
Szczegóły i efekty do obejrzenia na stronie www.antawu.pl.
Beneficjet: Aneta Pawłowska – Krościenko
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. „Podnoszenie kompetencji LGD i społeczności lokalnych, szkolenie i tworzenie sieci kontaktów oraz wypracowanie mechanizmów współpracy i włączania lokalnych społeczności w celu przygotowania i wdrożenia LSR Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Gorce-Pieniny współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy Leader w ramach poddziałania „Wsparcie przygotowawcze” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 Przewidywane wyniki operacji: Realizacja Planu włączenia społeczności, w szczególności przygotowanie LSR Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Gorce-Pieniny"